Pillow.Sk - Dekora─Źn├ę vank├║┼íe - Dar─Źeky - Vank├║┼íiky
KATEGÓRIE
N├íkupn├Ż Ko┼í├şk

┼Żiadne produkty ko┼í├şku.

N├ívrat k ├║spe┼ín├ęmu ┼ákolsk├ęmu Roku

Leto pomaly kon─Ź├ş, a s n├şm aj dni, ke─Ć sme sa mohli bezstarostne vzdiali┼ą od na┼íich ┼íkolsk├Żch povinnost├ş a venova┼ą sebe sam├Żm. Je ─Źas vr├íti┼ą sa do triedy, otvori┼ą u─Źebnice a znova z├şska┼ą ─Źerstv├ę vedomosti. Ale ako dosiahnu┼ą ├║spech v ┼íkole? Jedn├Żm z najd├┤le┼żitej┼í├şch krokov na ceste k akademick├ęmu ├║spechu je nastavenie sp├ínkov├ęho harmonogramu. Pr├şroda a sp├ínok maj├║ ├║zky vz┼ąah. Ke─Ć sa pozrieme na na┼íu pr├şrodu, zist├şme, ┼że v┼íetky ┼żiv├ę organizmy maj├║ svoj vlastn├Ż rytmus. Tento rytmus je d├┤le┼żit├Ż pre ich zdravie a ├║spech. Aj my, ─żudia, sme s├║─Źas┼ąou tejto pr├şrody, a preto je d├┤le┼żit├ę, aby sme si udr┼żiavali zdrav├Ż sp├ínkov├Ż rytmus. Pr├şroda n├ím d├íva vzory

Pr├şroda n├ím pon├║ka vzory, ktor├ę m├┤┼żeme nasledova┼ą pri nastavovan├ş svojho sp├ínkov├ęho harmonogramu. Jedn├Żm z najzrete─żnej┼í├şch vzorov je denn├Ż a no─Źn├Ż cyklus. Svetlo a tma riadia, kedy by sme mali by┼ą akt├şvni a kedy sa mali uvo─żni┼ą a spa┼ą. R├íno je na┼ía energia najvy┼í┼íia, tak┼że je to ide├ílny ─Źas na n├íro─Źn├ę ├║lohy, ako je u─Źenie sa nov├ęho materi├ílu. Naopak, ve─Źer je ─Źasom relax├ície a obnovy. Pr├íve vtedy je d├┤le┼żit├ę ma┼ą vytvoren├Ż relaxa─Źn├Ż ritu├íl, ktor├Ż n├ím pom├┤┼że zaspa┼ą pokojne a kvalitne.

Ako nastavi┼ą svoj sp├ínkov├Ż harmonogram

Stanovte si pevn├Ż ─Źas na spanie i vst├ívanie: Sna┼żte sa ├şs┼ą spa┼ą a vst├íva┼ą ka┼żd├Ż de┼ł v rovnak├Ż ─Źas, aj cez v├şkendy. T├Żm si nastav├şte svoj vn├║torn├Ż biologick├Ż hodiny a u─żah─Ź├şte si zasp├ívanie a zob├║dzanie. Zabezpe─Źte si dostatok sp├ínku: Pre v├Ą─Ź┼íinu ┼íkolopovinn├Żch det├ş a teenagerov s├║ odpor├║─Źan├ę 8-10 hodiny sp├ínku denne. Dospel├ş by mali spa┼ą 7-9 hod├şn. Venujte dostatok ─Źasu sp├ínku, preto┼że nedostatok sp├ínku m├┤┼że ovplyvni┼ą va┼íu pozornos┼ą, pam├Ą┼ą a schopnos┼ą u─Źi┼ą sa.

Vyhnite sa elektronick├Żm zariadeniam pred span├şm: Svietiace obrazovky smartf├│nov, tabletov a telev├şzorov m├┤┼żu potl├í─Źa┼ą produkciu melaton├şnu, horm├│nu d├┤le┼żit├ęho pre sp├ínok. Preto sa sna┼żte tieto zariadenia vypn├║┼ą aspo┼ł hodinu pred span├şm. Vytvorte si relaxa─Źn├Ż ritu├íl: Pred span├şm si m├┤┼żete dopria┼ą relaxa─Źn├ę aktivity, ako je ─Ź├ştanie knihy, medit├ícia alebo tepl├í k├║pe─ż. To v├ím pom├┤┼że uvo─żni┼ą sa a pripravi┼ą telo na sp├ínok. Udr┼żiavajte zdrav├Ż ┼żivotn├Ż ┼ít├Żl: Pravideln├í fyzick├í aktivita a zdrav├í strava maj├║ priamy vplyv na kvalitu v├í┼ího sp├ínku. Sna┼żte sa cvi─Źi┼ą aspo┼ł nieko─żkokr├ít t├Ż┼żdenne a vyhnite sa ┼ąa┼żk├Żm jedl├ím pred span├şm.

Sp├ínkov├Ż harmonogram nie je len o zob├║dzan├ş sa v─Źas r├íno. Je to o vytvoren├ş zdrav├Żch n├ívykov, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu dosiahnu┼ą ├║spech v ┼íkole a v ┼żivote. Nasledovanie pr├şrodn├Żch vzorov a starostliv├ę nastavenie v├í┼ího sp├ínkov├ęho re┼żimu m├┤┼żu ma┼ą v├Żznamn├Ż vplyv na va┼íu v├Żkonnos┼ą a pohodu.

Pripravte sa na nov├Ż ┼íkolsk├Ż rok t├Żm, ┼że sa postar├íte o svoj sp├ínok. Va┼íe telo a myse─ż v├ím za to ur─Źite po─Ćakuj├║, a budete pripraven├ş na nov├ę v├Żzvy a dobrodru┼żstv├í, ktor├ę v├ís ─Źakaj├║.

Komentova┼ą

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *